Юрій Нерослік у Мар`їнському музеї з плакатами!

Відкривається виставка патріотичного плакату. Юрій Нерослік у Мар`їнському музеї з плакатами!

І трохи про арт-директора часопису “Музеї України” Ю.Неросліка.

12670467_895741607213930_2105567061905359165_nЛегенди цієї війни створюються на наших очах. Реальні бійці і волонтери зони АТО перетворюються на якісь символи, а звичайні фотографії в знамениті плакати… Переконалися, готуючи виставку плакату Юрія Неросліка “Герої АТО”.
Арт-директор Музею плакату при журналі “Музеї України”, сержант 92 бригади ЗСУ Юрій Нерослік – рік на фронті. Доброволець. Підрозділ саперів. Бойове хрещення отримав поруч з моїми рідними селами під Іловайськом.
Їх колона, з 280 смертників була свідомо послана зрадниками з штабів просто в гарно пристріляну артилерійську засідку під Старобешевим. Село Новокатеринівка. Це мій райцентр, а приблизно на місці трагедії ми в дитинстві грали в футбол…
В Іловайськ ми з рідного села Осикове, їздили за хлібом – там його пекли найкраще. Нині – то дорога смерті виходу з котла. А раніше ми на тому тихому шосе вчилися їздити на автівці…
12744541_895787273876030_7251324089400704023_nВ тих мальовничих місцях і розгорнулася найбільша трагедія цієї війни.
Лише завдяки толковим офіцерам середньої ланки, колона, в якій був Юрій Нерослік, врятувалася від повного знищення. Втратили майже всю техніку, Юру вибуховою хвилею скинуло з броні – травмувався – хлопці витягли… Більше тижня, через містечко Комсомольське, де був наш райвійськомат, степами, пробивалися до своїх. Пощастило – дійшли… Його другу з бату “Дніпро-1” пощастило менше…
Ось як цю історію подала агенція УНН з виставки “Надія Савченко” Музею плакату у Музейно-патріотичному центрі КУН.

12241368_849456361842455_4073176988139406541_n“Ще один плакат я робив моєму другу. Ми познайомилися у Фейсбуку до війни. Він пішов до батальйону “Дніпро-1”. Я йому зробив плакат “Хай кулі тебе минають”. І коли ми потрапили в Іловайськ, мій товариш теж був там, тільки з іншого боку. Коли виходили з котла – він їхав на БТРі. Вбило його командира, що сидів зліва. Справа сидів ще один боєць, якого повністю розірвало, а друг лишився живим. І потім ми списалися у Фейсбуку, і він каже “Юра, ти знаєш, цей плакат став моїм оберегом”. Ось такий збіг”, – розповів Ю.Нерослік.
Довідка УНН: Народився Ю.Нерослік у Первомайську Луганської області. Проживає у Харкові. Навесні минулого року прийшов до воєнкомату добровольцем. Зараз у чині сержанту служить сапером у 92-гій бригаді. Пройшов Іловайський котел. Почав малювати плакати із зими 2013 року. Створив майже 1000 патріотичних плакатів, зокрема, серії на підтримку “Національної гвардії України”, Надії Савченко. На усіх його творах присутні кольори українського прапору.”

21222045Плакат “Хай кулі тебе минають!” було створено буквально перед Іловайською трагедією. Ні Юрій, ні його друг з бату “Дніпро-1”, ще навіть не здогадувалися, що на них чекає, через що доведеться пройти, скількох побратимів втратити…
Їм пощастило – вижили…
На війні люди стають забобонними. Ця історія і саме цей плакат, миттєво перетворилися на легенду. Картинка стала оберігом. Я спершу не міг зрозуміти, чому саме це зображення просять роздрукувати на принтері у форматі А-4 і передати у війська.
Фартовий… Як і плакат Каті Крючкової минулого року…
На фронті багато таких історій і таких символів, як білий хрестик, наприклад…
Нещодавно, Юрій Нерослік був у Києві – відпустка. Мої волонтерські рейди у Станицю і Щастя не співпали з його перебуванням на передку. Зустрічаємося у столиці.
З народним депутатом України, комбатом бату “Айдар” Сергієм Мельничуком і сестрою Героя України Надії Савченко – Вірою, відкрили виставку плакату у Музейно-патріотичному центрі КУН.
Комплект патріотичного плакату Ю.Неросліка подарували народному депутату, Голові парламентського комітету Ользі Богомолець, під час візиту до замку Радомисль. Домовилися про співпрацю з Послом Польщі і Президентом банку Райфазен-Аваль. Підготували виставку плакату в Національній академії керівних кадрів культури… Попрацювали гарно!
Нині музеї, РДА спрагло просять комплекти виставкових плакатів. Деталі –

http://www.novasich.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=10417

Пишіть, телефонуйте – допоможемо відкрити, підтримаємо інформаційно!

Ось такий епізод з процесу підготовки виставки патріотичного плакату “Герої АТО”.
Музейники просять підверстати цю розповідь під “фартовий” плакат.
Легенда.
Для нас просто рядова історія цієї війни, кінця якої поки що не видно. І це тривожить.
Україна повинна перемогти!
Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі “Музеї України”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s